Гол от засада попари Русия срещу Аржентина (ВИДЕО)

Русия откри обновения стадион "Лужники" в Москва с контрола срещу Аржентина. Домакините на Мондиала отново показахабезидейна игра, както по време на Купата на конфедерециите. Единственото попадение бе дело на Серхио Агуеро в 86-ата минута, а то падна от явна засада.

Руският тим започна с домакински натиск, но постепенно Меси и компания взеха инициативата. Първата сериозна опасност бе в 21-ата минута, когато геният на Барселона изведе отлично Ди Мария, но ударът му бе избит от Акинфеев. До края на първото полувреме стражът на Русия направи още няколко впечатляващи намеси, които запазиха нулевото равенство.

В 48-ата минута Агуеро изведе Меси, номер 10 копна топката с външен, тя прехвърли вратаря, но бранител изби с глава пред голлинията. Последва и пропуск на Агуеро. Глушаков пък на два пъти пропуля възможности да реализира за Русия.

В 86-ата Аржентина вкара победното попадение. Меси намери Павон, който пък прати към Агуеро. Първият удар беше блокиран, но след това Кун реализира с глава за 1:0 за Аржентина. Повторенията показаха, че има засада на Павон при паса от страна на Меси.

До края на мача нов гол не падна и Аржентина успя да стигне до престижна победа над Русия.