Ще замине ли Коста с испанския национален отбор за Евро 2016?

Участието на Испания на Европейското първенство във Франция през следващото лято изглежда сигурно, но не толкова сигурно е дали Диего Коста ще е част от избраниците на Висенте дел Боске.

Роденият в Бразилия нападател е в доста слаба форма и разочарова с изявите си с екипа на Челси от началото на сезона в Англия. Същото се случва и с тениската на "Ла Роха" - вече измина повече от година от както таранът започна да се състезава за европейските шампиони, но той така и не може да покаже на какво е способен.

След лятото на 2014 година, когато Испания не успя да впечатли с играта си на Световното първенство в Бразили, отборът на Висенте дел Боске значително подобри играта си, но не и Коста. Тогава треньорът заяви, че на футболиста му трябва време, но време мина, а резултати липсват.

В събота световните шампиони от 2010 година победиха с 2:0 Словакия, а след срещата Коста бе доста критикуван, но веднага бе защитен от съотборниците си в Челси Сеск Фабрегас и Педро, както и от Дел Боске.

"Коста е чудесен футболист, не забравяйте какво направи миналата година - вкара 20 гола в Англия", заяви Фабрегас.

"Диего се справя прекрасно, просто нямаше късмет днес", пък сподели Педро Родригес.

От както заигра за Испания, Коста записа 659 минути в 9 мача, отбелязвайки само един гол - преди 11 месеца в квалификационния мач за Евро 2016 срещу Люкесмбург.

Бившият играч на Атлетико (Мадрид) има конкуренция в лицето на Пако Алкасер. 22-годишният нападател изглежда  много свеж на терена, бори се за всяка топка и му бе отменено попадение - нещо, което Коста не направи за 61-та минути, които бе на терена.

Победите над Словакия и Македония във вторник с 1:0 почти усигориха билетите на испанците за Франция, но пред Висенте дел Боске остава време, за да върне формата на Коста и да го подготви за предстоящото Европейско първенство... или бързо да му намери заместник.