Нова безпроблемна победа за ЦСКА, "червените" продължават напред за Купата на България

Отборът на ЦСКА постигна нова безпроблемна победа, като в днешния сблъсък с Ботев (Ихтиман) те надделяха с категоричното 5:0. Момчетата на Христо Янев постигнаха четвърта поредна победа в квалификациите за Купа на България, като по този начин си осигуриха място на 1/16-финалите на турнира.

През първите 5 минути от срещата гостите владееха наравно топката с далеч по-именития си съперник, но до интересни положения пред една от двете врати не се стигна.

Само минута по-късно обаче резултатът бе открит. Прекрасен пробив на Милен Кикарин, който тръгна от центъра и се освободи от няколко защитници, преди да комбинира със свободния в малкото наказателно поле Костадин Хазуров, като последния от близко разстреля Стоян Маринов за 1:0. Това бе гол №8 от началото на сезона за нападателя.

Силната игра на "червените" продължи до 20-тата минута, като момчетата на Христо Янев не спираха да търсят и втори гол, като най-чистото положение бе в 19-тата минута, когато Самир Аясс се озова на стрелкова позиция, но стражът на Ботев показа добър рефлекс и укроти топката в ръцете си.

В 31-вата минута домакините отново опитаха да притеснят Маринов, като този път Павел Головодов проби от ляво, успя да се освободи от вратаря и подаде към точката за изпълнение на дузпа, но там нямаше негов съотборник и кълбото бе изчистено от защитник в бяло. Три минути по-късно при центриране от корнер Николай Цветков засече топката, но тя срещна тяло на играч на гостите, което на практика лиши софиянци от второ попадение.

До края на първите 45 минути топката се задържаше предимно в половината на Ботев, а ненужен жълт картон си изкара капитанът на "червените" Борис Галчев, който фаулира в гръб Петър Петров в средата на терена. Минута по-късно Галчев центрира добре към Божидар Чорбаджийски, но той се сблъска със свой съотборник и не успя да насочи точно топката.

В последната минута на първата част Христо Янев трябваше да направи принудителна смяна, след като Цветков получи травма и бе заменен от Владислав Узунов.

С началото на втората част, натискът на ЦСКА продължи. За пореден път Головодов нахлу на скорост по лявото крило и подаде на свой съотборник, който стреля, но Хазуров я спря току пред Маринов, след което с лекота удвои аванса на тима си.

В 57-та минута резултатът се превърна в разгромен за Ботев, след като Головодов се разписа след красив фалцов удар. Халфът посрещна топката, която бе избита след корнер и с директен изстрел от дясно на Маринов, записа името си сред голмайсторите, след като топката спря в мрежата.

До 70-тата минута двата тима сякаш доиграваха срещата, като скоростните атаки от първата част по посока и двете врати липсваха. 15 минути преди края на срещата обаче и Радой Божилов, който се появи като резерва, намери път към гола и след като бе изведен зад гърба на "бялата" защита, овладя и спокойно прокара топката встрани от Маринов за 4:0.

Пет минути преди края на срещата с дебютен гол за "червените" се отчете и централният защитник Божидар Чорбаджийски, който с глава засече центриране от корнер.

В последната минута от срещата Янчо Андреев стреля от около 20 метра, но за нещастие на гостите топката се отклони от левия страничен стълб на Анатоли Господинов.

"Червените" за втори път ще се изправят срещу този съперник през тази кампания, след като в предишния двубой те спечелиха с 3:0 в първия двубой.

Домакините ще излязат в състав: Анатоли Господинов, Виктор Райчев, Ангел Грънчов, Божидар Чорбаджийски, Милен Кикарин, Самир Аясс, Йордан Йорданов, Николай Цветков, Павел Головодов, Борис Галчев, Костадин Хазуров.

От своя страна Ботев (Ихтиман) ще противопостави: Стоян Маринов, Кристиян Николаев, Димитър Ялъмов, Тони Стоичков, Пол Александров, Васил Велев, Янчо Андреев, Петър Петров, Стоян Кадифчин, Ангел Лачов, Спас Спасов.