Шави продължава да подобрява рекорди

снимка: Guliver/Getty Images

Барселона на практика се класира за 1/2-финалите на Шампионска лига, след като снощи победи с 3:1 като гост френския шампион Пари Сен Жермен.

ПСЖ изигра почти целия си двубой без куп от звездите си. Тиаго Силва се контузи и напусна "Парк де Пренс" още в 20-тата минута, а Златан Ибахимович и Марко Верати въобще нямаха шанс да започнат срещата.

След срещата се разгледаха доста статистики, но една се открои пред всички. В 52-рата минута Шави се появи на терена като резерва за каталунците, като маестрото успя да направи 55 точна паса - повече от всеки друг играч на домакините за пълните 90 минути.

С появата си на терена испанецът записа 169 мач в евротурнирите, като по този начин той оглави тази класация.