Шарапова спря Квитова и ще спори с Азаренка за титлата

Мария Шарапова се класира за финала на Australian Open, след като надделя над Петра Квитова с 6:2, 3:6, 6:4.

Рускинята беше по-съсредоточена от Квитова, която допускаше много грешки, които в крайна сметка доведоха до загубата й. В първия сет Шарапова даде само два гейма на чехкинята, повеждайки в резултата след 6:2.

През втората част Квитова се стегна и успя да стигне до пробив, който се оказа решаващ. При 5:3 чехкинята не сбърка при сервирането си и вкара мача в трети решителен сет.

В него двете тенисистки си разменяха геймове до 4:4, след което Шарапова взе подаването си за 5:4, а в сервис гейма на Квитова стигна до мачбол, който спечели след грешка на чехкинята, за да се класира за третия си финал в Мелбърн.

Шарапова ще спори за титлата с Виктория Азаренка, която детронира миналогодишната шампионка Ким Клайстерс на полуфиналите след победа с 6:4, 1:6, 6:3. Това е и първи финал за представителката на Беларус на турнири от Големия шлем.

Досега двете тенисистки са се срещали шест пъти и са си разменили по три победи. Залогът във финала е още по-голям, защото която от тях спечели титлата, ще оглави световната ранглиста.