Шарапова с вдъхновяващ обрат в "Ролан Гарос"

Приятелката на Григор Димитров Мария Шарапова осъществи забележителен обрат срещу Саманта Стосър и се класира по впечатляващ начин за четвъртфиналите на „Ролан Гарос“.

7-ата поставена рускиня загуби безславно първия сет с 3:6, като изоставаше с 3:4 в следващия, но успя да спечели цели 9 последователни гейма, за да затвори мача при 3:6, 6:4, 6:0.

Така за пореден път в кариерата си Шарапова демонстрира психическа издръжливост и непримиримост на корта, като бе тласната към победата от внезапния срив в играта на Стосър.

При 4:4 във втория сет австралийката допусна двойна грешка при свое подаване и направи още цели три непредизвикани грешки в последвалите разигравания, за да предаде инициативата на Шарапова.

След това Стосър на практика развя бялото знаме и нямаше никакви съпротивителни сили, за да избегне поражението.

Шарапова за първи път на „Ролан Гарос“ се изправи пред сериозно изпитание, след като досега бе постигнала три победи с перфектен резултат 6:0, 6:0. На 1/4-финалите тя ще се изправи срещу изненадата на турнира Гарбин Мугруса, която елиминира Полин Пармантие с 6:3, 6:2.