Джокович схруска Цонга за нула време

Световният номер 2 Новак Джокович се класира на 20-ия си пореден четвъртфинал в турнири от Големия шлем, след като разочарова домакинските фенове в Париж и елиминира французина Джо-Уилфред Цонга за изключително кратко време.

Джокера не даде никакъв шанс на 13-ия поставен в схемата и го елиминира от "Ролан Гарос" след 6:1, 6:4, 6:1 за по-малко от час и половина. Това бе девета поредна победа за Джокович над този му опонент, като общо в историята на съперничеството помежду им сърбинът има 12 успеха срещу 5 за французина.

„Знаех какво предизвикателство представлява Джо, особено на домашната сцена с толкова много подкрепа. Трябваше да започна с много движение по корта и най-вече задържане на основната линия.

Срещу всеки съперник подготвям специфична тактика, но трябва и да се придържам към нещата, които аз трябва да направя. Резултатът беше перфектен днес, много съм доволен от представянето си“, каза Джокович след края на срещата.

На четвъртфиналите световният номер 2 ще се изправи срещу 11-ия поставен 23-годишен суперталант от Канада Милош Раонич.