Шарапова развя бялото знаме на Уимбълдън

Анджелик Кербер се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставената под номер 9 германка надигра изключително драматично шампионката от 2004 година Мария Шарапова със 7:6 (4), 4:6, 6:4, информира БТА.

В самото начало на мача рускинята, номер 5 в основната схема, допусна пробив. Той беше върнат, когато Кербер сервираше за спечелване на първата част. В тайбрека германката игра по-стабилно и спечели със 7:4.

Шарапова изравни резултата след 6:4 в своя полза във втората част, но в решителния трети сет допусна два пробива и загуби с 4:6.

Анджелик Кербер сервираше за мача при 5:3, но също загуби подаването си. Приятелката на Григор Димитров спаси общо шест мачбола преди, но се предаде пред силната игра на германката. На четвъртфиналите в английската столица Кербер ще се изправи срещу младата канадка Южени Бушар.

Финалистката от 2013 година Забине Лисицки победи в три сета - 6:3, 3:6, 6:4 срещу Ярослава Шведова и също се класира за четвъртфиналите в Лондон. Германката, поставена под номер 19 в схемата, победи драматично представителката на Казахстан, като в третия сет поиска намесата на лекар заради болки в дясното рамо.

Лисицки допусна 33 непредизвикани грешки, но след паузата настъпи объркване в играта на Шведова. Германската тенисистка се възползва от 6 от общо 12 възможности за пробив, но допусна да бъде пробита в цели шест гейма.

В следващия кръг Забине Лисицки ще играе срещу поставената под номер 3 Симона Халеп. По-рано днес румънката, която е финалистка от "Ролан Гарос", надигра лесно Зарина Дияс (Казахстан) с 6:3, 6:0.