Федерер мина през Робредо за 12-и пореден четвъртфинал

Седемкратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за 12-и път в кариерата си за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставеният под номер 4 Федерер отнесе 23-ия в схемата Томи Робредо (Испания) с 6:1, 6:4, 6:4 за 86 минути. 32-годишният швейцарец наниза 11 аса и не даде нито една възможност за пробив на съперника си.

Федерер стартира ударно и не остави особени шансове на испанеца. Той спечели осем от първите девет гейма по пътя си към успеха в първите два сета. В третата част швейцарецът проби за 4:3 и до края нямаше проблеми.

Федерер пласира 38 печеливши удара в срещата срещу само 18 на Робредо и записа четвърти трисетов успех в тазгодишното издание на "Уимбълдън".

В срещата за място на полуфиналите той очаква победителя от двубоя между Стан Вавринка (Швейцария) и Фелисиано Лопес (Испания).