Шарапова отнесе и Макарова

Мария Шарапова продължава с наказателната си акция на Australian Open, а този път нейна жертва стана сънародничката ѝ Елена Макарова. Маша не остави никакви шансове на съперничката си, давайки ѝ само 4 гейма - 6:2, 6:2, за да се класира за полуфиналите.

Срещата между двете рускини бе повторение на мача им в Мелбърн от миналата година, когато Шарапова и Макарова отново се срещнаха на четвъртфиналите, а изходът отново бе същият - категорична победа за Мария.

През тази година Шарапова помита всичко по пътя си, като досега е дала на противничките си едва девет гейма в петте си изиграни мача в Мелбърн, което е абсолютен рекорд в историята на тениса.

Освен това Маша подобри и рекорда за най-много поредни спечелени гейма от началото на турнира - 28, а преди мача с Макарова бе загубила само 5 гейма в 4 мача, с което подобри постиженията на легендите Щефи Граф и Моника Селеш.

На полуфиналите Шарапова ще играе с китайката На Ли, която по-рано днес нанесе първо поражение на Агнешка Радванска през 2013 г., след като полякинята бе спечелила 13 поредни мача. На Ли обаче спря победната ѝ серия след успех със 7:5, 6:3 в двубой, предложил цели 10 пробива.