Ферер обърна Алмагро за място на 1/2-финалите в Мелбърн

Давид Ферер спечели испанското дерби с Николас Алмагро и се класира за полуфиналите на Australian Open.

Ферер за пореден път показа непримиримия си характер и успя да стигне до невероятен обрат, след като изоставаше с 2:0 сета. В крайна сметка той изтръгна победата след 4:6, 4:6, 7:5, 7:6(4), 6:2, за да се поздрави с 13-и успех от 13 изиграни мача с Алмагро.

Мачът започна кошмарно за Ферер, който допускаше много грешки, докато Алмагро нижеше уинър след уинър. Николас доминираше в първите два сета и заслужено ги спечели, всеки с по 6:4.

Алмагро поведе с 5:3 в третата част, а в следващия гейм сервираше за победата, но точно тогава настъпи големият обрат. В играта на Алмагро настъпи необясним срив, докато Ферер бе точно на противоположния полюс и правеше на корта каквото си поиска. Последваха четири поредни гейма на сметката на Давид и той намали резултата в сетовете на 2:1.

Четвъртият гейм се разви не по-малко драматично. Алмагро на четири пъти повеждаше с пробив, а при 5:4 и 6:5 сервираше за победа в мача, но Ферер всеки път успяваше да се измъкне, за да доведе нещата до тайбрек. В него Алмагро не успя да окаже съпротива на сънародника си, губейки със 7:4 точки и така мачът трябваше да се реши в пети сет.

Петата част започна равностойно, но при 2:2 Ферер успя да стигне до пробив, а след това не даде нов гейм на Алмагро, за да се поздрави с победата след 3 часа и 44 минути игра.

Съперник на Ферер на полуфиналите ще бъде победителят от двубоя между световния номер 1 и шампион в последните две издания на турнира Новак Джокович и чеха Томаш Бердих.