Шампионът все още няма загуба в Лига Европа

снимка: sevillafc.es

Отборът на Севиля записа втора победа в група G на Лига Европа след като се наложи с 3:1 като домакин над тима на Стандарт Лиеж.

Двубоят бе много изнервен и съдията показа много картони, за да успокои страстите.

Испанският тим показа, че се намира в добра форма от началото на сезона и спечели без много да се напъва.

Френският стрелец Кевин Гамейро откри резултата в 19-та минута, но Пол М'Поку изравни в 32'. Хосе Антонио Рейес обаче бе точен три минути преди края на полувремето. Колумбийският нападател Карлос Бака се появи като резерва и оформи крайното 3:1.

Холандският Фейенорд успя да зарадва своите привърженици след като спечели домакинството си на хърватския Риека с два бързи гола.

Карим Ел Ахмади бе точен за 1:0 в 9-та минута, а Лекс Имерс покачи на 2:0 в 20'.

В класирането отборът на Севиля води с 8 точки, като Фейенорд изскочи на второ място с 6 точки.

Стандарт и Риека имат по 4 точки в група G. В следващите мачове Фейенорд приема носителя на трофея Севиля в много важен сблъсък за първото място в групата. В другата среща Риека приема Стандарт Лиеж.