Наполи и Спарта с изразителни победи в група I

Отборът на Наполи спечели с 3:0 домакинството си на Йънг Бойс в среща от група I на Лига Европа.

Италианският тим можеше да спечели и с по-голяма разлика, но отново футболистите на Рафа Бенитес пропиляха няколко положения с лека ръка.

В герой за своя тим се превърна Джонатан де Гузман, който записа първия си хеттрик за Наполи.

Той откри резултата в 45-та минута. Холандският национал бе точен в 65' и 83' минута за крайното 3:0.

В другият двубой от тази група Спарта (Прага) записа втора победа над Слован (Братислава) след като преди две седмици направи това и в Словакия.

Тогава имаше сериозни проблеми с феновете на двата тима, които прекъснаха мача за близо 40 минути. Чехите постигнаха категорична победа.

Давид Лафата (29) откри резултата, а Ладислав Крейчи удвои преднината три минути по-късно. Коста Намоинесу и отново Давид Лафата бяха точни в края на мача за крайното 4:0.

В класирането Спарта и Наполи имат по 9 точки на първите две места, докато Йънг Бойс има 6, а Слован все още няма спечелена точка. Именно обаче Спарта Прага приема Наполи в следващия двубой от тази група и тогава ще паднат много въпросителни в тази група.