Шампионът тръгна с два сета на нула

Световният номер 1 Новак Джокович едва ли можеше да започне по-добре защитата на титлата си на Australian Open, след като тази нощ сърбинът постигна безкомпромисен успех с 6-2 6-0 6-0 над напълно безпомощния италианец Паоло Лоренци в мач от първи кръг на турнира.

Паоло Лоренци поведе с 2-1 гейма в първия сет, но надали предполагаше какво го очаква в последствие, поне не в подобни размери. Спечелените от Лоренци два гейма се оказаха и последни за него в целия мач, като до края Джокович спечели 17 последователни, слагайки точка на неравностойната битка за време от час и 32 минути.

В мач от втори кръг Ноле ще се изправи срещу колумбиеца Сантяго Хиралдо, който по-рано днес отстрани Матео Виола с 6-4 6-2 6-1.

Победи на старта записаха още Давид Ферер и Ришар Гаске. Испанецът не даде сет на Руи Машадо, налагайки се с 6-1 6-4 6-2, докато някогашният "бейби Федерер" Ришар Гаске спечели битката с Андреас Сепи - 6-3 3-6 6-3 6-1.

Талантливият младок Милош Раонич също се класира за втори кръг, побеждавайки в три части Филипо Воландри с 6-4 6-0 6-2. В следващия кръг Раонич ще срещне Филип Печнер, който елиминира Лукаш Росол.