Шампионът Лукойл Академик с категорична победа на старта на НБЛ

Шампионът на България Лукойл Академик започна с победа на старта на Националната баскетболна лига (НБЛ), след като в първия си мач за сезона се наложи със 100:74 при домакинството си на Спартак (Плевен).

Възпитаниците на Марин Докузовски доминираха в големи периоди от мача и очаквано се поздравиха с победата, която дойде без "студентите" да полагат кой знае колко големи усилия. Лукойл дръпна в резултата още на полувремето, когато преднината му стигна до 19 точки след 49:30.

През втората част, с добра игра, Спартак успя да намали малко от аванса на "студентите", но в последната четвърт Лукойл отново показа, че е по-класният отбор и след серия от 30:18, приключи срещата с 26 точки разлика - 100:76.

Най-полезен за шампионите бе Дарил Уоткинс с 24 точки, Мохамед Абукар добави 14, а Брендън Хийт и Девин Грийн допринесоха съответно с по 13 и 11 точки за успеха.

За гостите от Плевен трима баскетболисти - Илия Станков, Росен Софрониев и Димитър Маринчешки, завършиха мача с по 12 точки.