Дунав обърна Монтана и записа втора победа в НБЛ

снимка: dunav8806.com

Дунав 8806 победи Монтана 2003 със 71:61 (16:17, 13:16, 23:13 и 19:15) в мач от втория кръг на първенството на Националната баскетболна лига (НБЛ) при жените, игран в зала "Дунав" в Русе, информира БТА.

Георги Божков избра първи за русенки да играят Кристина Сантяго, Зорница Костова, Виолина Кочева, Аманда Джонсън и Мерике Андерсон. Отборът на Славко Димитров започна в състав Камелия Михалкова, Радостина Нанева, Радмила Димитрова-Нешева, Милена Томова и Ива Костова.

Мачът започна оспорвано, като русенки успяха да поведат с 5 точки. Дунав обаче допускаше грешки в завършващата фаза. Монтанчанки бяха по-точни в стрелбата, като обърнаха резултата и поддържаха разлика от 7 точки през почти цялата втора част.

Третата четвърт беше решаваща и Дунав успя да обърне резултата в своя полза, като 5 минути преди края водеше с 41:38. В последната част русенки увеличиха преднината си и завършиха мача с 10 точки разлика - 71:61.

Най-полезна за русенки бе Кристина Сантяго, която стана топреализатор в мача със своите 25 точки, а Зорница Костова добави 15. От Монтана най-резултатни бяха Милена Томова с 23 точки, а по 8 точки отбелязаха Радмила Димитрова-Нешева и Катя Кордова.