Шампионът Аякс започна ударно в Холандия

Холандският шампион Аякс започна със стил новия сезон в местната Ередивизие, разгромявайки с 4:1 домакините от Де Граафшап в мач от първия кръг на шампионата. Успехът на амстердамския гранд идва броени часове, след като един от конкурентите за титлата ПСВ Айндховен тръгна с поражение от АЗ Алкмаар.

Футболистите на треньора Франк де Бур бяха безкомпромисни в днешния ден, въпреки че Де Граафшап взе аванс в резултата още след 15 минути игра. Ван де Павер изведе домакините напред за радост на трибуните, но футболната лекция на шампионите тепърва предстоеше.

Сюлеймани възстанови равенството само 7 минути по-късно, а Дерк Борихтер изведе Аякс напред в 31'.

През втората част последваха още две попадения в мрежата на домакините, които и решиха всичко в полза на холандския шампион. Отново Сюлеймани покачи на 1:3 в 62', а новото попълнение от Твенте Тео Янсен оформи крайното 1:4 три минути по-късно, отбелязвайки и първия си гол с фланелката на клуба.