Шампионски шпалир и равенство за Юнайтед на "Емиратс" (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед беше посрещнат по шампионски от играчите на Арсенал, след като "червените дяволи" си осигуриха титлата в миналия кръг, но двата отбора завършиха наравно 1:1 в мач от 35-ия кръг на Премиър лийг.

След шпалира на домакините в началото, Уолкът откри резултата още във 2', въпреки че останаха съмнения за засада. Ван Перси пък вкара от дузпа в 44', но не се зарадва на гола си, въпреки че беше силно освиркван от домакинската публика.

Манчестър Юнайтед вече завоюва 20-та си юбилейна титла, а след днешната среща има 85 точки в своя актив и е на 14 пред миналогодишния шампион Сити. Арсенал пък сдаде 3-та позиция, но все пак остана в топ 4 с 64 точки - на две пред Тотнъм и на една зад Челси.

"Емиратс" посрещна с мощни освирквания шампионите, но "артилеристите" приветстваха с аплодисменти новия носител на титлата, но добрите чувства бяха забравени във 2', когато след грешка на Перси топката попадна в Росицки, който изведе Уолкът на чудесна позиция и националът не сбърка - 1:0 за домакините.

Постепенно "червените дяволи" напипаха своето темпо, а в 18' Ван Перси се отчете с отлично центриране около точката на дузпата, където беше Джоунс, но той сбърка и не успя да изравни.

Последваха силни минути за гостите, особено в края на полувремето, а холандският таран бе близо до гол в два случая, но и при двата Счесни се намеси. Така обаче се стигна до 43', в която Саня извърши немислима глупост. Той подаде на Ван Перси, който нахлу в наказателното поле, а след това го и спъна - жълт картон и дузпа, която беше реализирана от №20 в бяла фланелка.

Манчестър Юнайтед предостави инициативата на своя домакин, който гони класиране в Шампионска лига, но "артилеристите" така и не успяваха да стигнат до гол. 4 минути след подновяването на играта Росицки направи чудесен пробив, но ударът му от 12 метра беше неточен.

След бързото начало на втората част, темпото в играта и на двата отбора спадна, а Касорла и Уолкът на няколко пъти имаха шанс да вкарат, но Де Хеа се намеси отлично.

В самия край на двубоя обаче стана напечено и пред двете врати, като в 86' де Хеа спаси сигурен гол след превъзходен удар в долния десен ъгъл на Касорла. При натиска си обаче "топчиите" забравиха за защитата, а Рууни намери по чудесен начин Гигс сам срещу вратаря. Той обаче се засуети, опита два финта и чак тогава стреля, а топката рикошира в защитник и излезе в аут.

Това беше и последното по-сериозно положение в мача, като Фърдинанд се отчете с анемичен удар с глава, докато Арсенал така и не успя да стигне до ценните три точки и борбата за място в Шампионска лига се очертава доста тежка до края.