Карпати (Лвов) на Николай Костов с победа в Украйна

Карпати (Лвов) се наложи с 2:0 над Зоря (Луганск) в среща от 26-ия кръг на украинското първенство и прекъсна дългата си серия без успех.

Карпати нямаха победа от 3-и март тази година в двата турнира- първенството и купата на страната.

Въпреки това обаче медии и фенове отчитаха, че момчетата на българския треньор Николай Костов се представят на добро ниво, но победата все нещо им убягва.

Пластун откри резултата в 41-ата минута, а в 67-ата Олег Голодюк направи 2:0 и затвърди превъзходството на домакините.

С този успех Карпати събра 26 точки и четири кръга преди края се намира на 12-о място, докато днешните им съперници са пред тях с 30.

"Победата ни е важна най-вече в психологически план. След поражението в миналия кръг от Арсенал беше трудно да вдигнем духа на момчетата.

Доволен съм днес не толкова от победата, колкото от пресата, която наложихме по целия терен, агресията в действията ни.

Това се харесва на феновете", обясни след мача Николай Костов пред местните журналисти, цитиран от БТА.

Шахтьор /Донецк/ стана шампион на Украйна четири кръга преди края на първенството.

В днешния мач от 26-тия кръг Шахтьор завърши 1:1 с Металист /Харков/, което бе достатъчно за шампионската титла.

Гостите от Харков поведоха в 39-та минута с гол на Марко Девич, но в 84-та минута бразилецът Илсиньо изравни и неговият гол се оказа "златен" - шампионска титла.

Шахтьор е начело във временното класиране на украинското футболно първенство със 70 точки, а Динамо /Киев/ е на второто място с 56 точки.

Шахтьор /Донецк/ става за осми път шампион на Украйна.