Шампионски обрат на Лудогорец смачка мечтите на Левски за титла

снимка: БГНЕС

Лудогорец победи Левски с 2:1 в дербито на 16-я кръг на Първа Професионална лига. Интригата в мача бе налице през целия двубой, а звездата на "орлите" Марселиньо се появи от пейката, за да помогне на своя отбор да обърне "сините".

Sporta.bg проследи двубоя на живо и всичко по-интересно може да видите тук.

Успехът на Лудогорец увеличава преднината на тима от Разград на 9 точки пред Левски, което може да е сериозна крачка за шампионите да стигнат до шеста поредна титла.

Левски изненада всички и още в 6-ата минута Бабатунде Адениджи се възсползва от грешка на Козмин Моци и излезе сам срещу Владислав Стоянов, където не сгреши и реализира за 0:1.

Лудогорец владееше топката през цялото време, но така и не стигна до гол. Треньорът на шампионите Георги Дерменджиев реши да вкара в игра голямата си звезда Марселиньо, който не игра срещу Базел и Ботев заради контузия. Бразилецът обаче показа класа и спомогна на своите да обърнат резултата. Вандерсон вкара в 70-ата минута с глава след центриране на Натанел.

Марселиньо пък вкара за 2:1 след подаване на Вандерсон.

Това е 12-а поредна победа за Лудогорец.