Барса с жестока издънка срещу слабак в навечерието на Ел Класико

Барселона отново разочарова феновете си, този път току преди съботната битка срещу Реал на "Ноу Камп". Каталунците с еизложика яко при гостуването си на скромния тим на Еркулес в мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на Краля в Испания.

Подопечните на треньора Луис Енрике стигнаха само до 1:1 и оставиха интригата за реванша, който ще се играе след три седмици.

Предвид задаващото се Ел Класико, наставникът на каталунците даде очаквана почивка на трите си големи звезди Меси, Неймар и Суарес, като групата на гостите наброяваше само 16 играчи.

Домакините от Еркулес поведоха в резултата при една от редките си възможности в 52-ата минута чрез Майнс, но само шест по-късно Карлес Алена изравни за гостите.