Шампионите се подиграха с Бруклин, Бостън бие трудно у дома (ВИДЕО)

Шампионът в НБА Маями Хийт стигна до поредна разгромна победа, след като тази нощ победи със 103:73 претендиращия за титлата тим на Бруклин Нетс.

"Горещите" най-накрая записаха силен двубой в защита, след като успяха да се справят с най-добрите играчи на своя гост - Дерон Уилямс и Джо Джонсън. Плеймейкърът записа 14 точки, докато атакуващият гард, който беше привлечен, за да е реализатор №1 в отбора, се отчете с едва 9, пазен зорко от ЛеБрон Джеймс.

Въпреки че първото полувреме изглеждаше равностойно, Маями бележеше много по-лесно, докато "мрежите" така и не успяваха да се справят с бързото раздаване на топката от страна на шампионите.

Всичко в срещата приключи 7 минути преди края на третата част, след като „горещиите" записаха бърза серия от 10:0 и поведоха с 18 точки. До края домакините просто се забавляваха на терена и стигнаха до разгромния успех.

ЛеБрон Джеймс беше близо до дабъл-дабъл със своите 20 точки, 12 борби и 8 асистенции, а Дуейн Уейд завърши срещата с 10-14 стрелба и 22 точки. Рашар Люис се включи чудесно от пейката с 13.

Бостън пък се добра до втора победа през сезона, и то отново срещу Вашингтън Уизърдс със 100:94 в "ТД Гардън".

"Вълшебниците" обаче бяха много силен съперник, въпреки че бяха без голяма част от титулярите си в лицето най-вече на Джон Уол и Нене. Въпреки това те водеха с 5 точки на полувремето.

Бостън изигра силна трета четвърт, но в края на четвърта бяха изравнени 9 секунди преди края след мощна забивка на Сингълтон. Рондо не успя да вкара последния изстрел и след 88:88 двата отбора трябваше да играят продължения.

Брендън Бас направи силни 5 минути, в които вкара 5 точки, а Рондо-Гарнет-Пиърс успяха да допринесат за победата със 100:94.

Рондо записа 28-и пореден дабъл-дабъл, след като за пореден път завърши с 14 асистенции, а към тях добави и 18 точки. Гарнет пък се отчете с 20 точки и 14 борби, а Тери и Пиърс се отчетоха с 16 и 15 точки.

За Уизърдс Брадли Биъл се разигра и вкара 16 точки, докато по толкова записаха Серафин и Сигълтън. Само точка по-малко вкара Ей Джей Прайс.