Лейкърс с поредна издънка, Клипърс разсипа Сан Антонио (ВИДЕО)

Лос Анджелис Лейкърс продължи с колебливите си изяви, като тази вечер звездните "езерняци" бяха неутрализирани за 4-и път в първите си 5 двубоя, като Юта Джаз спечели домакинството си с 95:86.

Майк Браун отново не можеше да разчита на Стив Неш, който загряваше с отбора, но не беше готов за игра, докато Коби Брайънт все още не е напълно възстановен от проблеми в глезена, но въпреки това игра.

"Джазмените" водеха през по-голямата част от двубоя, но решаваща се оказа ролята на Ранди Фой в четвъртата част, когато той наниза 12 точки за около 3 минути и прекърши каквито и да е амбиции на Лейкърс за победа. Освен това „езерняците" продължиха да допускат елементарни грешки и завършиха с цели 19 - 12 повече от своя съперник.

Голяма роля за победата на домакина изигра и фактът, че тимът от „града на ангелите" пропусна доста открити стрелби, като Стив Блейк пропусна цели 6 пъти да отбележи, необезпокояван от защитници. "Езерняците" вкараха само 25 коша срещу 37 на своя съперник.

Ал Джеферсън беше най-полезен за успеха на Юта, след като успя да запише дабъл-дабъл - 18 точки и 10 борби, докато Ранди Фой направи страхотно включване от пейката и отбеляза 17. Моу Улямс добави 16 за своя тим.

Коби Брайънт беше най-резултатен в срещата и завърши с 29 точки, 5 борби и 4 асистенции, но допусна 6 грешки в нападение. Дуайт Хауърд добави 19 точки и 9 борби, а останалите в състава на Майк Браун разочароваха най-вече със слабата си стрелба - (Гасол 2/9, Уърлд Пийс 3/12, Стив Блейк 2/10).

Другият отбор от ЛА - този на Клипърс, стигна до разгромна победа над непобедения до този момент Сан Антонио със 106:94. "Ножиците" се разиграха в защита и принудиха „шпорите" да сбъркат цели 20 пъти в нападение.

Третата част се оказа решаваща, като домакините поведоха с 20 точки благодарение на агресивната си защита. Най-резултатен в срещата беше Блейк Грифин с 22 точки, а ДеАнре Джордан записа 20, като и двамата се отчетоха с дабъл-дабъл. Крис Пол пък наниза 10 точки, но даде и 12 асистенции.