Шампионите размазаха ЦСКА и са на полуфинал за Купата срещу Хебър

снимка: bgvolleyball.com

Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) се класираха на полуфиналите за Купата на България, след като разгромиха ЦСКА с 3:0 (25:18, 25:23, 25:22) в последната фаза от турнира в Монтана. В спор за място на финала бургазлии ще се изправят срещу дебютанта в Суперлигата Хебър. Отборът от Пазарджик отстрани Миньор (Перник) след 3:1 (25:20, 25:20, 23:25, 25:17).

Родният шампион изигра страхотен мач в претъпканата зала "Младост" и се възползва от кадровите проблеми на ЦСКА. Венцислав Георгиев и Яни Георгиев бяха извън състава на столичани. Бургазлии също обаче дадоха свидна жертва - Георги Братоев се контузи тежко в третия гейм, след като стъпи накриво при падане, и е под сериозен въпрос за полуфинала.

Нефтохимик поведе с 3 точки до първото техническо прекъсване в първия гейм. След това ЦСКА успя да изравни до 12:12, но оттам нататък играчите на Найден Найденов взеха инициативата и затвориха частта. Във втория гейм столичани оказаха по-голям отпор, но и този гейм отиде при шампионите, като те се възползваха от грешките на ЦСКА в ключовите моменти.

При 9:8 в третия гейм Георги Братоев се контузи и в игра влезе Димо Димов. Това малко разстрои играта на бургазлиите, но те се справиха и измъкнаха чиста победа.

Полуфиналът срещу Хебър е утре от 15:00 ч. в зала "Младост" в Монтана. По-късно днес домакините се изправят срещу Марек в четвъртфиналите, а Пирин и Добруджа 07 ще определят последния в топ 4.