Ад! Марица склони глава пред сръбкини в ШЛ

Марица (Пловдив) изненадващо и много болезнено падна под тепетата с 1:3 гейма в женската Шампионска лига от Визура. Сръбският шампион бе аутсайдер, но с много по-концентрирана и нахъсана игра не остави никакъв шанс на "жълто-сините".

Пред над 4000 души в зала Колодрума пловдивчани почнаха доста сковано и в първия гейм инкасираха загуба със 17:25 точки. Последва пробуждане и въпреки няколко срива, Марица спечели втората част със 25:22.

После настана истински ад за домакините. Визура се разигра мощно в атака и нижеше точка след точка. В същото време блокадата на сръбкините работеше добре и често спираше акциите на Марица. От сервис Визура също затрудняваше съперника и така в крайна сметка след 25:17 и 25:13 гостенките заслужено се поздравиха с успех.

Така маричанки до момента нямат победа в елита на женския волей, докато Визура записа първа победа за ужас на 4000 зрители.