Шалке стигна Байерн на първото място в Бундеслигата

Шалке срази Щутгарт с 3:1 в двубой от съботната програма на 18-ия кръг в Бундеслигата и се изравни по точки с лидера Байерн Мюнхен, който вчера загуби дербито с Борусия Мьонхенгладбах с 1:3.

Още в 3-ата минута „кралскосините" поведоха в резултата чрез Матип, а в следващата си атака домакините дори стигнаха до втори гол. Попадението на Хунтелаар обаче бе неправилно отменено заради засада.

Все пак, в 58-ата минута Пападопулос удвои преднината на отбора, воден от Хууб Стевенс, а Дракслер направи разликата класическа в 80-ата. Гостите от Щутгарт тотално разочароваха феновете си, но стигнаха до почетен гол в 87-ата минута чрез Оказаки.

Така Шалке има 37 точки, колкото е активът и на Байерн, но баварците са с по-добра голова разлика на първата позиция. Трети е Борусия Мьонхенгладбах с 36 пункта, а ако утре шампионът Борусия Дортмунд спечели гостуването си на Хамбург, ще достигна двата тима в челото на класирането.

Волфсбург постигна минимален успех над Кьолн в друг мач от деня, докато Нюрнберг съкруши Херта с 2:0 на своя стадион. Фрайбург надигра Аугсбург с 1:0, а Хофенхайм и Хановер не си отбелязаха голове.