Шалке си подсигури участието в Шампионската лига

Отборът на Шалке си подсигури третото място в Бундеслигата един кръг преди края на първенството. Това трето място дава право на директно класиране в груповата фаза на Шампионската лига следващия сезон.

Шалке нямаше проблеми при домакинството си на Херта и си гарантира мястото в ШЛ. Раул и компания спечелиха с 4:0 след попадения на Клаас-Ян Хунтелаар (32' и 88'), Холби (83') и самият Раул (84'). Това бе последния мач на Раул пред трибуните на „Гелзенкирхен" и той бе заменен в 90-та минута, когато целия стадион го изпрати с бурни аплодисменти.

Борусия Мьонхенгладбах застрашаваше до последно третото място в класирането, но се издъни един кръг преди края след като завърши 0:0 с тима на Аугсбург. По този начин Мьонхенгладбах ще играе в предварителните кръгове на Шампионската лига.

Щутгарт и Леверкузен пък си осигуриха участие в турнира Лига Европа. „Швабите" паднаха от Байерн Мюнхен на „Алианц Арена" с 0:1.

Байерн вече няма шансове за титлата и след големия полуфинал с Реал Мадрид, треньора Юп Хайнкес заложи на някои играчи от втория отбор. Като титуляри започнаха Такаши Усами, Пранич, Олич и Томас Мюлер, които по-рядко получават шанс за изява този сезон. Единственият гол отбеляза Марио Гомес в 32-та минута след подаване на Мюлер. „Швабите" пропуснаха най-чистото си положение още в 5-та минута, когато Нидермайер удари гредата.

Леверкузен пък си гарантира място в Лига Европа след като победи в директен сблъсък тима на Хановер. Единственият гол в мача отбеляза Шефан Кислинг (76').

Ето и всички евроучастници в Германия:

Шампионска лига - Борусия Д, Байерн, Шалке и Борусия М

Лига Европа - Леверкузен, Щутгарт

Финалът за Купата на Германия е на 12 май между отборите Борусия Д и Байерн на „Олимпиащадион". Това означава, че седмия в класирането ще играе в Лига Европа. В момента там се намира тима Хановер, който може да бъде изместен само от тима на Вердер в последния кръг.