Балъков падна и от шампиона на Германия

Красимир Балъков допусна своята шеста загуба начело на Кайзерслаутерн, след като допуна домакинско поражение от Борусия Дортмунд.

Двубоят нямаше никакво значение за класирането на двата тима, тъй като два кръга преди края на шампионата в Германия „жълто-черните" си осигуриха шампионската титла. „Лаутерите" пък вече се бяха простили с всякакви надежди, че могат да останат в Първа Бундеслига.

Миналия кръг Балъков изведе своя отбор до първа победа в шампионата, след като надви Херта с 2:1 в Берлин. Кьолн обаче направи 1:1 с Щутгарт и това подпечата билетите на Кайзерслаутерн за втория ешалон.

През първата част Борусия Дортмунд тотално надигра своя съперник, но въпреки това напред в резултата излязоха домакините, след като Фелипе Сантана си вкара автогол в 16-та минута.

Това обаче не притесни футболистите на Юрген Клоп и само две минути по-късно изравниха резултата. Парагваецът Лукас Бариос бе точен с глава след центриране на Патрик Овомайела за 1:1.

В 26-та минута отново Бариос се възползва от подаване на Иван Перишич и от 3-4 метра напрви резултатта 1:2. 9 минути по-късно Роберт Левандовски намери Марио Гьотце в наказателното поле на Кайзерслаутерн и с изстрел с десния крак младата звезда на шампионите прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Тобиас Сипел за 1:3.

През втората част зрителите на „Фриц Валтер Щадион" станаха свидетели на още три гола. Домакините се активизираха и в 49-та минута върнаха интригата с гол на Пиер де Вит с глава за 2:3.

„Жълто-черните" се обаче си върнаха преднината от 2 гола след само 6 минути, когато Лукас Бариос оформи своя хеттрик. Това окончателно сломи съпротивата на футболистите на Краси Балъков и 14 минути преди последния съдийски сигнал те пуснаха още едно попадение. Негов автор стана Иван Перишич, възползвайки се от подаване на Шинджи Кагава и оформи крайното 2:5.

Така Борусия Дортмунд увеличи актива си на първото място на 78 точки и очаква последния двубой с Фрайбург на „Сигнал Идуна Парк", за да вдигне сребърната салатирта.

На другия полюс е Кайзерслаутерн, който с едва 23 точки е на последната 18-та позиция в Бундеслигата и догодина ще бъде воден от Кайзерслаутерн във второто ниво на германския футбол.