Шалке опита, но не успя да спре Байерн

Отборът на Байерн (Мюнхен) записа поредна победа в немската Бундеслига, като победи с 3:1 Шалке 04 като гост.

След грешната стъпка на Борусия (Дортмунд) вчера, днес играчите на Пеп Гуардиола вече "дръпнаха" на върха с цели 8 точки, като за момента те са с актив от 37 точки след 12 победи и един равен. "Кралско сините" пък остават седми с 20 пункта.

Давид Алаба откри резултата още в 9-та минута, след като с гол от далечна дистанция даде аванс на баварците. 8 минути по-късно обаче Макс Майер изравни резултата.

Равенството се запази до 70-та минута, когато Ариен Робен центрира добре в наказателното поле, където Хавиер Мартинес покачи на 2:1 с глава. В добавеното време на срещата Роберт Левандовски пропусна от чиста позиция, но 60 секунди по-късно Томас Мюлер  оформи крайното 3:1.