Бразилското дуо на Ливърпул разстреля Манчестър Сити (ВИДЕО)

Отборът на Ливърпул разгроми Манчестър Сити на "Етихад" с 4:1 в дербито от 13-я кръг на английската Висша лига.

Автогол на Мангала даде аванс на "червените", след което се развихри шоуто с марка "Коутиньо - Фирмино", които бяха в основата на следващите две гола за мърсисайдци. Агуеро даде надежда на "гражданите" с попадение преди почивката, но след подновяването на играта, момчетата на Мануеле Пелегрини така и не успяха да пробият защитата на Ливърпул. В заключителните минути на срещата Шкъртел оформи крайното 4:1.

След днешната победа на Ливърпул, която е първа за тима като гост на "Етихад" от 2008 година, те събраха актив от 20 точки и се изкачиха с две позиции до 9-тата. "Небесносините" пък сдадоха първото място, като там сега се настани тимът на Лестър. Играчите на Пелегрини остават 3-ти с 26 пункта.

Преди да започне срещата двата тима се наредиха в средата на терена и заедно с феновете аплодираха бурно, докато "Марсилезата" озвучи "Етихад".

Срещата започна с преса на "червените", като те разиграваха спокойно и на бързи темпове в половината на домакините, но без особен успех и опасности за Джо Харт.

След 7 минути игра на "синия" стадион в Манчестър, Ливърпул излезе напред в резултата. Филипе Коутиньо открадна топката от Бакари Саня. След това бразилецът напредна и комбинира със сънародника си Роберто Фирмино, който реши да върне към точката за изпълнение на дузпа. Там обаче бе Елакуим Мангала и кълбото се удари в крака му и влезе неспасяемо във вратата на Джо Харт.

До 15-та минута играчите на Юрген Клоп продължиха с добрите изяви, но те бяха дело на лошо изчистени топки най-вече от стража Харт. На два пъти той подари кълбото на "червените", но гостите не успяха да организират голова атака, с която отново да застрашат "небесносинята" защита.

След 20-та минута домакините наложиха натиск, но в 23-та минута Ливърпул отново създаде голова ситуация и я завърши успешно. Фирмино и Коутиньо отново бяха в центъра на събитието, след като първия напредна в половината на противника и о дъгата на наказателното поле комбинира със сънародника си, който безпроблемно преодоля Джо Харт за 2:0.

В 32-рата минута резултатът набъбна до 3:0. Емре Джан изведе Коутиньо в наказателното поле на "гражданите", а веднага след това бразилецът комбинира с Фирмино, който на празна врата покачи на 3:0. Това бе първи гол за лятното попълнение на мърсисайдци.

1 минута преди края на първата част Серхио Агуеро върна тима си в срещата. Мартин Шкъртел не успя да изчисти добре и кълбот стигна до аржентинския нападател, който от дъгата на наказателното поле стреля и препарира Симон Миньоле, който до този момент рядко бе споменаван.

На почивката ФАбиан Делф замени Хесус Навас, а Фернандиньо се появи на мястото на Яя Туре за Манчестър Сити.

Втората част започна доста по-експлозивно, като двата отбора играеха на високи обороти, но и нарушенията зачестиха и загрубяха. Въпреки това до 55-та минута липсваха интересни голови положения.

След 60-та минута обаче момчетата на Юрген Клоп отново заиграха силно и две минути по-късно успяха да вкарат 4-ти гол. Той обаче бе отменен правилно заради засада. При атаката отново се отличи прекрасното разбирателство между бразилците Коутиньо и Фирмино. Точно 120 секунди по-късно Агуеро можеше да намали до 2:3.

Джеймс Милнър върна рисковано назад и Рахийм Стърлниг овладя. Младокът предпочете да не стреля, а подаде към Агуеро, чиито удар обаче бе уловен от Миньоле.

В 68-та минута Юрген Клоп трябваше да направи принудителна смяна, като терена напусна един от геройте - Коутиньо напусна, а на негово място се появи Джордън Айб. 15 минути преди края на срещата и Кристиан Бентеке се появи на терена, замествайки друг от ключовите играчи на Клоп днес - Фирмино.

8 минути преди края на срещата Мартин Шкъртел сложи точка на спора. След центриране от корнер Бентеке свали топката на земята и тя попадна на крака на бранителя. Словакът бе с гръб към вратата, но се обърна и с бомбен шут я прати в средата на вратата, пазена от Харт за 4:1.

Преди този кръг "гражданите" заемаха първата позиция, като единствено по-добрата им голова разлика ги разделяше от Арсенал. Към момента "небесносините" са с актив от 26 точки. Днешният им опонент пък бе 10-ти преди този кръг, като при успех днес може да се изкачи с две позиции.

Треньорът на домакините Мануел Пелегрини ще стартира с Джо Харт. Бакари Саня, Мартин Демикелис, Елакуим Мангала и Александър Коларов ще действат в отбрана. Яя Туре и Фернандо ще действат като опорни халфове, а Рахийм Стърлинг, Кевин де Бройне и Хесус Навас ще помагат на единствения нападател Серхио Агуеро.

Юрген Клоп ще започне със същата тактика - 4-2-3-1. Симон Миньоле е на вратата, а пред него в отбрана - Натаниъл Клайн, Мартин Шкъртел, Деян Ловрен и Алберто Морено. Пред тях са поставени Емре Джан и Лукас Лейва. Единствен в предни позиции е поставен Роберто Фирмино, а помощ ще му оказват Адам Лалана, Филипе Коутиньо и Джеймс Милнър.