Севиля утежни още повече положението на Расинг

Отборът на Севиля постигна едва 9-а победа в испанската Примера Дивисион през този сезон, след като снощи андалуският клуб си тръгна с класически успех от 3:0 при гостуването си на Расинг Сантандер в среща от 28-ия кръг на първенството.

Световният шампион с Испания Хесус Навас откри резултата на "Ел Сардинеро" в края на първата част, а през второто полувреме "рохабланкос" съвсем решиха всичко, благодарение на две точни попадения на Ману дел Морал.

По този начин Севиля вече заема 11-а позиция в таблицат на Примера с актив от 36 точки, докато домакините от Расинг остават в зоната на изпадащите, изоставайки на вече 4 пункта от 17-ия Виляреаел.

В друг мач от кръга отборите на Реал Бетис и Еспаньол завършиха наравно 1:1, като в герой за гостите от Барселона се превърна ветеранът Валтер Пандиани, който реализира изравнително попадение в третата минута на добавеното време. Преди това домакините бяха излезли напред в резултата, след като точен в 79' бе Рубен Кастро.

Бетис заема 15-а позиция в Примера с актив от 31 точки, докато Еспаньол е в зоната на европейските клубни турнири, изравнявайки се по брой точки с Осасуна - 40.