Малага се долепи до Леванте в битката за Шампионската лига (видео)

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Малага продължава да се бори с всички сили за 4-ото място в Примера Дивисион и участие в Шампионската лига на есен, след като снощи воденият от Мануел Пелегрини състав постигна ценен успех с 4:2 при домакинството си на Райо Вайекано в последен мач от 28-ия кръг.

По този начин андалусците се изравниха по брой точки с 4-ия във временното класиране отбор на Леванте - по 44, като и двата тима изостават на само 3 пункта зад 3-ия в Примера тим на Валенсия. Новаците от Райо пък продължават да се чувстват спокойни за оставането си в елита, намирайки се на 10-а позиция с актив от 37 точки.

Двата тима си разделиха по един гол през първата част на "Ла Росаледа", като Диего Коста откри за Райо след само 5 минути игра, когато "пчеличките" получиха правото да изпълнят дузпа. Малага отговори точно половин час по-късно, когато Хосе Рондон изравни.

Головият трилът двете единайсеторки оставиха за второто полувреме, което бе далеч по-зрелищно за наблюдаване. Отново Рондон изведе андалусците напред в 58', а в 70' Енцо Мареска покачи на 3:1.

Това обаче не бе всичко в сблъсъка, след като в 84' Райо получи правото да изпълни и втора дузпа в своя полза, като този път точен бе Роберто Трасхорас, който намали за 3:2. Всичко обаче свърши две минути по-късно, когато Дуда вкара и четвърти гол за Малага, оформяйки крайното 4:2.