Севиля отново покори Европа, грешка в защита спря приказката на Днипро (ВИДЕО)

снимка: twitter

Отборът на Севиля спечели Лига Европа за втора поредна година след като се наложи с 3:2 във финала на турнира над украинския Днипро. Сблъсъкът във Варшава бе изпълнен с много обрати и красиви положения, но в крайна сметка испанският тим вдигна победоносно ръце след последния съдийски сигнал и се превърна в първия тим в историята с четири трофея от турнира Лига Европа (Купата на УЕФА).

Срещата започна с няколко груби нарушения в средата на терена, но Мартин Аткинсън реши да не раздава жълти картони още от първите минути на финалната среща. Още в 6-тата минута "гостите" имаха претенции за дузпа, след като Хосе Антонио Рейес нахлу на скорост в наказателното поле и бе леко подпрян от Дъглас, но сигнал не последва.

Не бяха изминали и седем минути и Днипро излезе напред в резултата. Матеус и Никола Калинич разиграха добре в половината на Севиля и Матеус центрира много прецизно към централния нападател, който с глава матира Серхио Рико - 1:0.

Миналогодишният шампион веднага опита да наложи преса и да върне равенството и в 12-тата минута Евер Банега можеше да стреля от границата на наказателното поле, но изстрлеът му срещна защитник в синьо.

В 20-тата минута капитанът на Севиля Рейес отправи страхотен изстрел от границата на наказателното поле, но за негово нещастие кълбото премина на сантиметри от страничния стълб на Денис Бойко.

Стражът на украинците показа страхотен рефлекс в 25-тата минута, след като Гжегож Криховяк отправи много опасен удар с глава след точно изпълнен ъглов удар.

Нова опасна атака на испанския тим в 28-та минута завърши с попадение във вратата на Днипро. Нов ъглов удар и след голямо разбъркване кълбото стигна до Криховяк, който с прецизно изпълнение прати топката в мрежата - 1:1.

След още три минути развоят на мача се обърна на 180 градуса. Карлос Бака бе изведен страхотно в половината на Днипро от Рейес и сам се освободи от Бойко, след което спокойно добута топката във вратата за 2:1.

В 37-та минута и Рико показа класа, след като Евгени Коноплянка отправи страховит удар по диагонал от далечна дистанция. Стражът на Севиля обаче внимаваше и изчисти в корнер, след който не последва нищо опасно.

Двата отбора не оставяха шанс на зрителите да си поемат въздух. Нова брилянтна атака в "червено" в 41-вата минута като по чудо не завърши с гол. Обичайните заподозрени Бака и Рейес комбинираха, преди кълбото да попадне в Алекс Видал, който стреля, но неточно.

Минута преди края на първото полувреме резултатът отново бе изравнен. Свободен удар на 22 метра от вратата на Севиля и зад топката застанаха Коноплянка и Руслан Ротан. Крилото се засили да изпълни, но в този момент капитанът на украинците направи една крачка и стреля фалцово над вратата, а прецизният му удар се озова в мрежата зад Рико - 2:2.

Втората част започна по динамичния начин, по който завърши. Първо Днипро организира не лоша ситуация, но топката бе изчистена на пред и стигна до Бака, който излезе очи в очи с Бойко, но при паса нападателят бе в засада и атаката бе спряна.

В 59-тата минута Унай Емери даде старт на смените в двубоя. Терена напусна капитанът Хосе Антонио Рейес, а на негово място се появи Коке, който ще подпомага защитния план на испанците.

В 64-тата минута Стефан Мбия можеше да изведе за втори път Севиля напред в резултата, но бившият играч на Куинс Парк Рейнджърс не се възполва от доброто центриране от корнер на Виктор Перес-Витоло.

Нова добра намеса на Бойко в 67-та минута, след като Витоло изпълни корнер за "червените" и кълбото бе избито от стража на "домакините" току пред погледа на Даниел Карисо.

Само две минути по-късно испанците имаха нови претенции за дузпа, след като Витоло влезе на скорост в наказателното поле на Днипро, но бе спрян от Матеус. Без да се поколебае Аткинсън поклати глава и остави играта да продължи без да отсъжда 11-метров наказателен удар.

Като от нищото Севиля стигна до трето попадение в 73-тата минута. Миг невнимание за защитата в "синьо" доведе до извеждащ пас на Витоло към Баха, който без да се поколебае с плътен удар изведе тима си напред в резултата - 3:2.

В 79-тата минута Бака получи страхотно центриране и отправи удар с глава, но отново добрата реакция на Бойко предотврати четвърти гол във вратата на Днипро.

В 86-та минута Матеус от тима на Днипро се стропили на земята при спряна игра и се наложи включване на лекарския екип на тима, за да може да му бъде оказана медицинска помощ. За щастие медиците успяха да помогнат на футболиста и след две минути той бе изнесен на носилка под аплодисментите на целия стадион и противниците от Севиля.

В добавеното от съдията продължение Селезньов бе близо до изравняване, но изстрелът му с глава бе твърде лек и Рико улови без проблеми.

Денис Бойко бе на вратата за отбора на Днипро. Пред него в защита бяха разположени Лео Матос, Евген Чеверячко, Дъглас и Артьом Федецки. Валери Федеречук и Джаба Канкава бяха двамата, които действаха дефанзивно в центъра на терена, а Матеус, капитанът Руслан Ротан и Евгени Коноплянка помагаха на единствения нападател Никола Калинич.

Символичните гости бяха подредени също в 4-2-3-1, като единствен в атака бе Карлос Бака. Зад него бе Евер Банега, а по двата фланга стартираха Виктор Перес-Витоло и капитанът Хосе Антонио Рейес. Дефанзивната двойка полузащитници бе Гжегож Криховяк и Стефан Мбия. Четиримата пред вратаря Серхио Рико бяха Беноа Тремулина, Тимоти Колодзиечак, Даниел Карисо и Алекс Видал.