Серията на Сан Антонио бе прекъсната от Оклахома

Оклахома Сити Тъндър победи с 94:88 гостуващия Сан Антонио Спърс в мач от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Гостите бяха в серия от 11 поредни успеха, която обаче „гръмотевиците“ успяха да спрат.

За победителите най-силно игра звездата на тима Кевин Дюрант, който записа дабъл-дабъл с 24 точки и 13 борби, а Серж Ибака добави 17 пункта плюс 11 спечелени топки. Реджи Джаксън пък изравни личния си рекорд с 23 точки след 70% точна стрелба в коша на Сан Антонио.

Успехът е седми поред за Тъндър у дома, а това е най-добрият им старт в шампионата от 2004 г. насам, когато тимът играеше мачовете си в Сиатъл.

Оклахома си осигури контрол над съперника в третата част след серия от осем безответни точки. От другата страна, Тони Паркър теглеше „шпорите“ в мача, но 16-те му точки не се оказаха достатъчни за победата.

Устремът на Сан Антонио в последните минути не бе достатъчен и Спърс не успяха да подобрят рекорда си за най-добър старт на редовния сезон в НБА.

Треньорът на Сан Антонио Грег Попович заяви след двубоя, че играчите му не са успели да се справят с Джаксън и той е направил разликата между двата отбора със страхотната си игра.

В друг мач от НБА Индиана Пейсърс разби Шарлът Бобкетс с 25 точки разлика – 99:74. За „пешеходците“ това е 14-та победа от 15 срещи и пета поредна. За успеха помогнаха петте тройки на Чарлс Уоткинс в последата четвърт, а играчът записа общо шест точни стрелби от делечно разстояние.

Шамионите от миналия сезон Маями не срещнаха особени трудности на гости в Кливланд и надвиха домакините с 95:84. ЛеБрон вкара 28 точки на бившия си отбор и бе на познатото ниво дори бе близо до трипъл-дабъл със своите 8 борби и 8 асистенции. Победата е осма поред за „горещите“.

Останалите резултати от късно снощи: Орландо - Филаделфия 105:94 Бостън - Мемфис 93:100 Бруклин - ЛА Лейкърс 94:99 Детройт - Чикаго 79:99 Хюстън - Атланта 113:84 Милуоки - Вашингтон 92:100 след продължение Минесота - Денвър 110:117 Далас - Голдън Стейт 103:99 Финикс - Портланд 120:106 ЛА Клипърс - НЙ Никс 93:80