Оклахома изравни серията със Сан Антонио

Отборът на Оклахома Сити, воден от Ръсел Уестбруук и Кевин Дюрант, победи гостуващия Сан Антонио със 105:92 точки и изравни резултата във финалния плейоф в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Уестбруук завърши с 40 точки и 10 асистенции, а Дюрант реализира 31 точки. Серж Ибака се отличи с 9 точки и 8 борби.

Отборът на Оклахома Сити, който доминираше във втори пореден мач от серията, имаше преднина от 58:43 точки на почивката. За Ръсел Уестбруук това е второ постижение в кариерата в плейофите, след като през 2012-а отбеляза 43 точки във финала на НБА.

Той добави още 5 борби и 5 отнети топки. Миналия сезон Сан Антонио загуби финала в НБА от Маями. За Спърс по 14 точки вкараха Тони Паркър и Борис Диау, а Тим Дънкан завърши само с 9 точки.

Финалната серия на Запад продължава с петия мач в четвъртък в Сан Антонио, посочва БТА.