Серина Уилямс не даде гейм на рожденичката Карла Суарес Наваро

Защитаващата титлата си Серина Уилямс се класира за полуфиналите на US Open, след като прегази испанката Карла Суарес Наваро с 6:0, 6:0 за 52 минути игра.

Американката не показа никаква милост и не даде дори гейм на съперничката си, която празнуваше своя 25-и рожден ден.

Серина наниза 20 уинъра и допусна само 9 непредизвикани грешки за целия мач, а Суарес Наваро така и не успя да намери противодействие срещу агресивната игра на опонентката си.

В спор за място на финала американката ще срещне поставената под номер 5 в основната схема На Ли, която отстрани рускинята Екатерина Макарова след трудна победа с 6:4, 6:7(5), 6:2.

Така 31-годишната На Ли стана първата китайка, която достигна до полуфиналите на Откритото първенство на САЩ.