Джокович и Мъри продължиха към четвъртфиналите

Световният номер 1 Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на US Opеn, след като разгроми Марсел Гранойерс с 6:3, 6:0, 6:0.

Както личи и от резултата, сърбинът изнесе наказателна акция, за да се поздрави с победата след едва 77 минути на корта.

За Джокович това е 18-ти пореден четвъртфинал в турнири от Големия шлем, като по този показател той се нарежда на трето място в историята.

В опит да се класира за 14-ия си пореден полуфинал в Шлема Ноле ще се изправи срещу руснака Михаил Южни, който надделя над ветерана Лейтън Хюит в петсетов трилър - 6:3, 3:6, 6:7(3), 6:4, 7:5.

Защитаващият титлата си от миналата година Анди Мъри загуби сет, но в крайна сметка стигна до пълен обрат в мача си с Денис Истомин, побеждавайки го с 6:7(5), 6:1, 6:4, 6:4.

Така Мъри също се класира за четвъртфиналите, където негов съперник ще е Станислас Вавринка, който отстрани Томаш Бердих след успех с 3:6, 6:1, 7:6(6), 6:2.