Серина триумфира в Станфорд за първата титла след завръщането си

Бившата световна номер едно Серина Уилямс завоюва първи трофей след завръщането си от злополучната контузия с победата над Марион Бартоли със 7:5, 6:1 на турнира от WTA сериите в Станфорд.

Това бе титла номер 38 за американката от WTA и нейна първа от Уимбълдън 2010-та година. Серина допусна два пробива от французойката, но успя да спечели първия сет, който се оказа и решителен за победата и на финала.

По-малката сестра Уилямс успя да пробие Бартоли, когато французойката сервираше за сета при резултат 5:4 и подпечата тоталното си превъзходство в мача с осем поредни гейма. Бартоли успя да измъкне едно свое подаване за 5:1 във втория сет, но американката бе безпощадна на свой сервис и си осигури ценния първи трофей след дългата принудителна пауза след едва час и 22 минути игра.

Победата дава надежди на Серина за успешно представяне на предстоящия домашен US Open.