Серина си отмъсти на Слоун Стивънс, Макарова изхвърли Радванска

Световната номер 1 Серина Уилямс се класира за четвъртфиналите на US Open, след като се справи със съпротивата на сънародничката си Слоун Стивънс, надигравайки я в два сета - 6:4, 6:1.

Срещата имаше и допълнителен заряд, защото именно Стивънс отстрани по-малката от сестрите Уилямс на четвъртфиналите на Australian Open в началото на сезона, но сега Серина си върна за тази изненадваща загуба.

Първият сет бе изключително оспорван. Двете тенисистки си размениха по един пробив в началото, а при 4:5 Стивънс сервираше за оставане в сета. Последва маратонски гейм, в който 20-годишната американка спаси няколко сетбола, но в крайна сметка опитът на Серина си каза думата и тя реализира втори пробив, с който поведе с 1:0 в сетовете.

През втората част имаше само една тенисистка на корта и това бе Серина Уилямс, която даде само гейм на съперничката си, затваряйки частта с 6:1, а с това и мача.

В спор за място на полуфиналите Серина ще срещне испанката Карла Суарес Наваро, която обърна Анджелик Кербер след 4:6, 6:3, 7:6(3).

Най-голямата изненада при жените на US Open поднесе Екатерина Макарова, която отстрани световната номер 4 Агнешка Радванска след победа с 6:4, 6:4.

Рускинята стигна до невероятен обрат, след като изоставаше с 4:0 в първия сет, но след това започна да играе изключително агресивно, което ѝ донесе и крайния успех.

На четвъртфиналите Макарова ще се изправи срещу най-добрата китайска тенисистка На Ли, която записа категорична победа с 6:3, 6:0 над бившата номер 1 в света Йелена Янкович.