Джокович прегази палача на Гришо, Мъри също продължава напред

Световният номер 1 Новак Джокович се класира за осминафиналите на US Open, след като разгроми с 6:0, 6:2, 6:2 отстранилия на старта Григор Димитров португалец Жоао Соуса.

Ноле не остави никакви шансове на съперника си, записвайки поредната си категорична победа в Ню Йорк. Сърбинът проби цели 8 пъти Соуса в 11-те му сервис гейма в мача, а той от своя страна загуби само едно от подаванията си.

В спор за място на четвъртфиналите Джокович ще се изправи срещу Марсел Гранойерс, който отстрани Тим Смичек след успех с 6:4, 4:6, 0:6, 6:3, 7:5.

Защитаващият титлата си от миналата година Анди Мъри също не срещна никакви проблеми в мача си с Флориан Майер и продължава напред след победа със 7:6(2), 6:2, 6:2.

Шотландецът имаше проблеми само в първия сет, който измъкна с тайбрек, но след това не остави никакви шансове на Майер, давайки му общо четири гейма в останалите два сета. Така Мъри се класира за осминафиналите, където ще срещне Денис Истомин.

Напред в Ню Йорк продължават още Лейтън Хюит и Михаил Южни, които ще се изправят един срещу друг за място на четвъртфиналите.

Австралийският ветеран елиминира Евгени Донской в четири сета - 6:3, 7:6(5), 3:6, 6:1, а руснакът сломи съпротивата на 12-ия в схемата Томи Хаас също в четири сета - 6:3, 6:2, 2:6, 6:3.

Друг интересен осминафинален сблъсък се заформи между Томаш Бердих и Станислас Вавринка. Чехът разгроми Жулиен Бенето с 6:0, 6:3, 6:2, а швейцарецът надделя над Маркос Багдатис след 6:3, 6:2, 6:7(1), 7:6(7).