Сент Етиен още мечтае за топ 3

снимка: asse.fr

Сент Етиен победи с 2:1 като гост Евиан и запази шансове за третото място в класирането на френското първенство, посочва БТА.

Сент Етиен е четвърти на 4 точки след третия Лил, който днес приема Бордо. Бенжамен Корне и Лоик Перен се разписаха за Сент Етиен, а за домакините точен бе Даниел Вас.

Тимът на Евиан, който се бори за оставане в елита, завърши мача с девет души след червени картони за Юсуф Сабали и Седрик Камбон в добавеното време на мача. Ница си гарантира оставане в Лига 1 след трудна победа с 1:0 над Реймс.

Това е първи успех за Ница в последните шест мача. Валантен Ейсерик вкара единствения гол в 50-а минута и Ница ще очаква по-спокойно оставащите кръгове до края, след като е 9 точки над чертата.

Валансиен на практика се сбогува с елита след поражение с 0:1 от пряк конкурент за оставане - Гинган. Клаудио Бове бе точен за Гинган в 61-а минута. Валансиен е предпоследен на девет точки под чертата три кръга преди края.