Панатинайкос с първи трофей от 4 години

Панатинайкос спечели купата на Гърция по футбол след победа на финала над ПАОК (Солун) с 4:1.

Това е първи трофей за ПАО от четири години насам. В герой за победителите на олимпийския стадион в Атина се превърна шведският нападател Маркус Берг, който реализира хеттрик за успеха (15, 50, 88).

Едно попадение добави Никос Карелис в 53-а минута. За ПАОК почетен гол вкара Звонимир Вукич от дузпа в 70-а минута. Панатинайкос печели купата на Гърция за 18-и път в историята си.

За последно "зелените" спечелиха трофей през сезон 2009/10, когато тимът завоюва дубъл - титла и купа на страната. Над 4000 полицаи следяха за реда по време на мача, но до сериозни инциденти не се стигна.

Около 30 души са арестувани извън стадиона за различни нарушения на реда, включително нанесена повреда на полицейски автомобил, посочва БТА.