Сент Етиен без успех в трети пореден мач

снимка: asse.fr

Сент Етиен остана без победа в трети пореден кръг от френското първенство по футбол, след като "зелените" стигнаха само до точка при равенство 1:1 срещу Тулуза.

Това остави Сент Етиен на четвърто място при седем точки изоставане от третия - Олимпик Марсилия. Марк Градел даде аванс на Сент Етиен от дузпа в добавеното време на първата част, но Тулуза изравни и с това гостите записаха второ поредно равенство в Лига 1.

Точен за "виолетовите" беше Жан Акпа Акпро, който се възползва от асистенция на Александър Пешич в 88-та минута. Евиан Тонон Гаяр се измъкна от зоната на изпадащите в Лига 1, след като победи с 2:1 опашкаря Мец.

Вратарят Йоан Карасо си отбеляза автогол и даде аванс на Евиан в 29-та минута, но Буна Сар поправи грешката на своя съотборник с попадение за 1:1 в заключителните секунди на първата част. Евиан все пак стигна до успеха в 73-та минута, когато точен беше Жил Сану.

В други мачове от 27-ия кръг на Лига 1, Лориен победи Бастия с 2:0, Рен се наложи с 1:0 над Ланс, а Бордо и Реймс завършиха наравно 1:1.