Бербатов посече Челси в последния финал с Тотнъм (ВИДЕО)

снимка: asm-fc.com

Димитър Бербатов стана една от основните причини Тотнъм да надвие Челси и да спечели финала в турнира за Купата на лигата през 2008-ма година. Въпросният дуел на „Уембли“ е актуален днес, защото двата лондонски клуба отново се изправят един срещу друг днес от 18 часа в битка за отличието, определено от Жозе Моуриньо като „най-важното“ в кариерата му.

Преди седем години с гол на Димитър Бербатов Тотнъм изравни на „сините“ от дузпа в средата на второто полувреме, а в 99-ата минута Джонатан Уудгейт бе точен за „шпорите“ и им донесе победата след продължения.

Тотнъм вече разочарова Челси през 2015-та година с бляскавия успех с 5:3 на 1-ви януари в първенството, но в момента се намира в негативна поредица от четири мача без успех, включително отпадане от Лига Европа след поражение от Фиорентина по-рано тази седмица.

„Сините“ на Моуриньо пък са в серия от шест мача без загуба и със сигурност ще излязат на „Уембли“ с единствената цел да вдигнат трофея, който би бил първи за Специалния от завръщането му на „Стамфорд Бридж“.

Челси няма да може да разчита на един от най-ключовите си футболисти – Неманя Матич, който е наказан за червения си картон в последния мач от първенството срещу Бърнли. Хари Кейн пък се завръща в редиците на Тотнъм след разочароващото гостуване във Флоренция в Лига Европа.