Сенегалско дуо донесе домакински успех на Нюкасъл

Нюкасъл успя да измъкне победата на своя „Спортс Директ" срещу Астън Вила с 2-1 в мач от 24-ия кръг на Премиър лийг. С този успех домакините се изкачиха на 4-ото място в класирането като имат 42 точки - толкова има и Челси, но по-късно лондончани излизат срещу Манчестър Юнайтед в дербито на кръга.

Решаващо в мача се оказа влизането на Папис Демба Сисе, който донесе победата на „свраките" с гол в своя дебют. Преднина на домакините даде Демба Ба с 16-ото си попадение в лигата, а Кийн изравни за Вила. Силен мач за гостите изигра Стилиян Петров, но той не можа да помогне на своя тим да вземе поне точката.

Мачът започна с превес на гостите, които овладяха центъра на терена. Още в 12-ата минута мениджърът на домакините Алън Пардю трябваше да извърши принудителна смяна, след като Лион Бест получи контузия в глезена. На негово място се появи новото попълнение Папис Демба Сисе.

„Свраките" изглеждаха леко объркани и гостите можеха да отбележат, но Бент и Н'Зобия пропуснаха удобни положения. В 28-ата минута Ричард Дън изведе Дарън Бент сам срещу Крул, но холандският страж отрази удара му, а в последствие спаси и изстрела на Кийн.

Противно на показаното до този момент на терена домакините успяха да поведат. В 30-ата минута Сантон центрира в наказателното поле, Ричард Дън успя да блокира Демба Ба, но след опит за удар на Тейлър топката се озова в краката на голмайстора на „свраките" и той се разписа в първия си мач след завръщането си от Екваториална Гвинея.

При асистенцията си, обаче, Райън Тейлър получи тежка контузия в коляното, като все още не се знае какво е неговото състояние.

До края на полувремето отборите си размениха по едно положение, но най-интересното се случи в даденото 6-минутно продължение на първата част. Роби Кийн получи топката пред наказателното, подаде на Н'Зобия, който нахлу в наказателното, центрира успоредно на голлинията и Кийн засече топката за 1:1.

Това беше и гол №150 на Роби Кийн в Англия. На полувремето се разбра, че Лион Бест е с лека травма в глезена, но Райън Тейлър е на път за болницата, за да се установи неговото състояние.

В началото на полувремето Демба Ба имаше униклна възможност да даде аванс на своя отбор, но ударът му от близко разстояние бе париран, а после Сисе не можа да се пребори със защитник на Астън Вила.

В 62-ата минута страхотна комбинация между Обертан, Гътри и Сантон завърши с центриране към Сисе, който от близко разстояние стреля с глава, но не успя да я насочи във вратата. Нюкасъл продължаваше да натиска, но без особен резултат. В 69-ата минута Уорнък центрира ниско по тревата в наказателното, Бент засече, но бе прекрасно блокиран от Фабрисио Колочини.

Три минути по-късно Нюкасъл контраатакуваха и играч на „свраките" центрира в наказателното поле, където Папис Сисе овладя чудесно топката и с безпощаден удар в скобата отбеляза гол на дебюта си, давайки аванс на своя отбор - 2-1.

В 80-ата минута отново Сисе можеше да реши окончателно мача, но неговият удар бе блокиран от защитник на Вила и последва само ъглов удар.

Гостите се опитаха да натиснат в края и в 83-ата минута Киърън Кларк стреля силно отдалеч, но Тим Крул отново бе на своето място и спаси. 4 минути по-късно Банън центрира страхотно в наказателното, влезлият като резерва Гарднър стреля с глава, но Крул с поредната си блестяща намеса спаси, а Хески не можа да засече топката във вратата.

До края гостите натиснаха, но това не даде резултат и „свраките" се поздравиха с успеха.