Селтик се върна на върха в Шотландия

Селтик се завърна на върха в шотландската Висша лига, след като днес "детелините" постигнаха победа с 2:1 като гост на Хамилтън.

 

Хубаво воле на Шон Малоуни петнадесет минути след началото и изстрел от близко разстояние на Скот Макдоналд преди почивката донесоха успеха на гостите, докато Микаел Антоан-Куриер върна Хамилтън в срещата, но за нещо повече домакините нямаха сили.

 

Така Селтик събра актив от 20 точки след изиграването на първите 9 срещи, с една повече от шампиона и архи-съперник Глазгоу Рейнджърс.