Сечта на Индиън Уелс продължава: Вавринка и Мъри са аут

Шампионът от Откритото първенство на Австралия Станислас Вавринка (Швейцария) отпадна на четвъртия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 6,17 милиона долара.

Поставеният под номер 3 Вавринка загуби от Кевин Андерсън (Южна Африка) с 6:7(1), 6:4, 1:6 за 2:20 часа игра и допусна първо поражение за сезона след серия от поредни 13 успеха през 2014 година.

Андерсън, който се намира в отлична форма напоследък след финалите в Делрей Бийч и Акапулко в предишните две седмици, записа 150-а победа в кариерата си. Той наниза 12 аса и спечели за първи път в петия си мач срещу Вавринка.

"Той игра добре. Кевин е много опасен съперник на бързо кортове, защото сервира отлично и винаги те поставя под напрежение. Но аз съм разочарован от моето представяне. Чувствах се уморен психически, но това не беше основният проблем. Бях негативно настроен през цялото среща, сервисът ми не вървеше, допусках прекалено много грешки. Не заслужавах да спечеля", каза швейцарецът, който можеше да загуби и в два сета, но успя да навакса ранен пробив пасив във втората част.

Южноафриканецът ще срещне на четвъртфиналите четирикратния шампион и седми поставен Роджър Федерер (Швейцария), който надделя над Томи Хаас (Германия) с 6:4, 6:4, информира БТА.

Поставеният под номер 2 Новак Джокович преодоля колебливо начало и постигна обрат срещу Марин Чилич (Хърватия) след 1:6, 6:2, 6:3. Шампионат от 2008 и 2011 година Джокович ще срещне на четвъртфиналите Жулиен Бенето от Франция, който елиминира испанеца Фелисиано Лопес с 6:3, 7:6(4).

Финалистът от 2009 година и номер 5 в схемата Анди Мъри (Великобритания) отпадна в четвъртия кръг след поражение с 6:4, 5:7, 3:6 от десетия поставен Милош Раонич (Канада) след малко повече от два часа игра. Раонич, който наниза 15 аса, преодоля ранен пробив пасив в третия сет и от 1:2 спечели следващите четири гейма, което се оказа решаващо.

"Играх слабо в най-важните моменти. Допуснах два поредни пробива в третия сет, след като имах аванс. Направих прекалено много грешки. Наистина съм разочарован от представянето си, особено в последните 15 минути на мача", коментира Мъри.

Раонич ще срещне на четвъртфиналите Александър Долгополов (Украйна), който победи категорично Фабио Фонини (Италия) с 6:2, 6:4. Долгополов продължи добрата си серия в Индиън Уелс, след като в третия кръг отстрани защитаващия титлата си и номер 1 в света Рафаел Надал (Испания).

Латвиецът Ернестс Гулбис, който победи Григор Димитров в третия кръг, продължи напред след нов успех - 7:6(0), 4:6, 6:2 срещу Роберто Баутиста-Агут (Испания). На четвъртфиналите Гулбис ще се изправи срещу финалиста от 2012 година Джон Иснър (САЩ), който се наложи над испанеца Фернандо Вердаско със 7:6(3), 3:6, 6:3.