Себастиян Фетел втрещен от посрещането си в родния му град

галерия:

Новият световен шампион във Формула 1 Себастиян Фетел остана дълбоко впечатлен от начина, по който 15 000 души го посрещнаха като герой в родния му град Хепенхайм, Германия.

 

Тълпи от хора чакаха с часове, за да видят своя млад съгражданин, който само преди седмица се превърна в най-младия световен шампион в историята на Формула 1, завоювайки титлата на пистата "Яс Марина" в Абу Даби.

 

 

Пилотът на Ред Бул бе посрещнат със скандирания "Себастиян! Себастиян!", качвайки се на импровизираната сцена. Фетел бе удостоен и със "златната книга" на 25-хилядния Хепенхайм, връчена му лично от кмета на града Герхард Херберт.


"Когато застанах там и видях всички тези хора, които скандираха с пълен глас, това просто ме порази", сподели 23-годишният германец.

 

"Чувството бе по-добро, отколкото в Абу Даби, защото тогава там нямаше толкова много хора", добави Себ.