Саутхямптън освети "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО)

снимка: twitter

Отборът на Челси претърпя втора домакинска и общо четвърта загуба от началото на сезона, след като бяха надиграни с 3:1 от Саутхямптън на "Стамфорд Бридж".

"Светците" събраха актив от 12 точки и вече са 9-и, докато "сините" остават в долната част на таблицата - 16-ти с 8 пункта.

Срещата започна по-добре за домакините, които от началото започнаха със скоростните атаки по двата фланга. В 10-та минута натискът даде резултат, когато срещу Еден Азар бе извършено нарушение от Ориол Ромеу. Зад топката застана Уилиан, който с прекрасен фалцов удар преодоля Мартен Стекеленбург и откри резултата.

До 30-та минута шампионите бяха по-добрия състав на терена, но защитата на "светците" не допускаше опасни положения пред своя страж.

Постепенно обаче Саутхямптън заиграха по-силно и това се видя малко преди почивката. В 42-рата минута Те спечелиха право да изпълнят свободен удар и в крайна сметка Стивън Дейвис изравни минута по-късно. Топката стигна до него след пас на Грациано Пеле и с удар от въздуха Дейвис матира Асмир Бегович за 1:1.

Втората част започна мълниеносно за гостите. Три минути след подновяването на играта играчите на Роналд Куман организираха отлична атака, при която Душан Тадич, Садио Мане и Дейвис отправиха опасни удари в рамките на няколко секунди, но защитата на "сините" и стража Бегович опазиха вратата.

След точно час игра обратът стана факт. Гари Кейхил изгуби лесно притежанието на топката в собствената си половина. Там Пеле се възползва и открадна, след което веднага намери Садио Мане, който бе сам на границата на наказателното поле и с малко късмет промуши топката между краката на Бегович - 2:1.

18 минути преди края на срещата отново добра комбинация между Мане и Пеле доведе до трети гол във вратата на шампионите. "Светците" подхванаха мощна контраатака, при коята Мане, Тадич и Пеле се оказаха срещу трима от защитата на Челси. Мане бе с топката в крака и комбинира с централния нападател, който бе от дясно и с плътен удар по диагонала направи резултата 3:1.

До края на двубоя шампионите опитаха да стигнат до намаляване на резултата, но в крайна сметка нищо интересно не се случи пред Стекеленбург.

Домакините ще излезнат в състав: Асмир Бегович на вратата, Бранислав Иванович, Гари Кейхил, Джон Тери (капитан) и Сесар Аспиликуета в защита. В центъра на терена ще действат Сеск Фабрегас, Оскар, Рамирес, Еден Азар и Вилиан, а единствен в нападение е Радамел Фалкао.

Саутхямптън ще бъде в състав Мартен Стекеленбург на вратата, Седрик Суарес, Хосе Фонте (капитан), Върджил ван Дайк и Райън Бертранд ще защитават вратата. Стивън Дейвис, Виктор Уаниама, Садио Мане, Ориол Ромеу и Душан Тадич са петимата, които ще действат в центъра на терена, а единствен нападател е Грациано Пеле.