Лаказет и Лион се събудиха във Франция (ВИДЕО)

снимка: olweb.fr

С гол на звездата си Александър Лаказет Олимпик (Лион) спечели с 1:0 един от най-напрегнатите двубои в 9-ия кръг на френската Лига 1 у дома си срещу Реймс.

След разочароващото 0:1 от Валенсия по-рано през седмицата в Шампионска лига и загубата с 1:3 от Бордо в предишния кръг от френкото първенство „лъвовете“ се нуждаеха от победа, за да се реваншират на феновете си.

Домакинството срещу добре представящия се Реймс дойде в подходящ момент за Лион, който стигна до успеха с пронизващ изстрел на голмайстора на Лига 1 за миналия сезон.

Лаказет първо пропусна дузпа в 40-ата минута, но само четири по-късно завърши контраатака на домакините с безпощаден шут от около 20-ина метра, а благодарение на рикошет топката се оплете в мрежата – 1:0.

Така Лион се изравни по точки – 15 – с Реймс и заема четвърто място в класирането с мач повече от останалите отбори в Лига 1. За Лаказет пък това бе едва второ попадение от началото на сезона във френското първенство.